0

Türkiye’nin Primadonnası Umut Akyürek BKM de

Türk Sanat Müziği’nin muhteşem sesi Umut Akyürek 10 Ocak tarihinde Beylikdüzü Kültür Merkezi’nde sahne aldı. Harika sesiyle yorumladığı Hüzzam, Uşşak, Rast ve Hicaz eserlerle dinleyenleri mest etti.

Ömrüm Seni Sevmekle, Beklerim bu sahillerde, Leyla, Dönülmez Akşamın ufkundayız, gibi şarkıları seslendiren Umut Akyürek, bunların yanında Erhan Bayladı’nın güftesini yazıp bestelemiş olduğu “Söyle Söyle” isimli Hicaz Fantezi şarkısını ve “Gülistanda güller soldu” eserini okudu.

Gülistan’da güller soldu eserinin arasında, keman taksimi ile sahneye çıkan Oktay Ertuğrul harika bir gazel söyledi.

Konserin geri kalan kısmında, Mukaddes Yorgun ve Perihan Kaya nın da eserler okuduğu konserde, Umut Akyürek konserini O dudaklar Bülbülleşiyor isimli şarkı ile sonlandırdı.

Konser sonunda Erhan Bayladı çiçek vermek için sahneye davet edildiğinde; Sanatçı için “Günümüz Türkiye’sinin Primadonnası” diyerek, sahne duruşuyla, alçakgönüllüğü ile ve sanatıyla gençlere örnek olan bir kişi olduğunu belirtti. Umut Akyürek Erhan Bayladı’nın güzel sözlerine “Bu güzel gönüllerde yer etmek bana en büyük armağan” diyerek cevap verdi.

 

Umut Akyürek ve Erhan Bayladı

Erhan Bayladı Umut Akyürek e çiçek takdim etti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir